Головне меню

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Виноградівського міського голови про  скликання 14-ої сесії міської ради (14.09.2017 р.)


 У Виноградові дано старт добровільному об’єднанню територіальних громад 

14 вересня 2017 р. відбулась 14-та сесія Виноградівської міської ради.  Першим питанням порядку денного було затвердження Порядку проведення громадського обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад.

            По цьому питанню невеликий коментар дав Виноградівський міський голова Степан Бочкай:

            -Тема об’єднання територіальних громад залишається  актуальною як на всеукраїнському рівні, так і на нашому, місцевому. Районні центри Закарпаття, зокрема, міста Тячів, Іршава і Перечин вже сформували ОТГ.

            Цього року до цього процесу долучається і Виноградів. Таке об’єднання для нашого міста дасть ряд  переваг: завдяки об’єднанню наша ОТГ отримає значний фінансовий та майновий ресурс, зокрема, на місцях залишатимуться 60% податку на доходи фізичних осіб (зараз нуль, а в майбутньому розрахунковий обсяг надходжень – біля 101 млн. грн.), 25% екологічного податку, 5% акцизного податку, 100% єдиного податку, 100% на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, 100% податку на майно (нерухомість, земля, транспорт). До міського бюджету надходитимуть державні субвенції на розвиток інфраструктури, на медичну та освітню галузі.

            Якщо зараз наш міський бюджет складає біля 60 млн. грн., то розрахункові надходження, отримані в результаті об’єднання, становитимуть біля 185 млн. грн., тобто у 3 рази більше теперішніх надходжень. Це дасть змогу прискорити реалізацію намічених програм та напрацювань з соціальних питань та розвитку інфраструктури.

            Слід  також зазначити, що відповідно до Закону України  «Про добровільне об’єднання територіальних громад» об’єднані територіальні громади отримають весь спектр повноважень, які мають міста обласного значення.

            До нас з ініціативою про таке об’єднання звернулась Буківська сільська рада. Це – невеличке суміжне з нашим містом село, територіальна громада якого пропонує нам створити ОТГ. Отже,  Виноградівська міська рада дає старт громадському обговоренню питанням щодо добровільного об’єднання  територіальних громад с. Букове і м. Виноградів з адміністративним центром у м. Виноградів.

            Виноградівська  міська рада


ПОРЯДОК проведення громадського обговорення пропозицій щодо добровільного об’єднання територіальних громад


Виноградівська  міська рада  повідомляє про початок громадського обговорення пропозицій щодо  добровільного об’єднання територіальних громад (27.09.2017 р.)


Розрахунки спроможності Виноградівської ОТГ


Розпочато громадське обговорення пропозицій щодо створення ОТГ

            Виноградівський міський голова  Степан Бочкай 19 вересня 2017 р.  провів ряд  нарад, на яких було розпочато громадське обговорення щодо пропозиції добровільного об’єднання  територіальних громад с. Букове і м. Виноградів з адміністративним центром у м. Виноградів.

            У ході робочих нарад керівники  закладів, установ, підприємств та організацій міста цікавились, які переваги отримає ОТГ. Також учасники зустрічі були ознайомлені з розрахунками спроможності потенційної Виноградівської ОТГ, розробленими фахівцями Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України. Керівники установ та організацій запропонували продовжити громадське обговорення  у своїх колективах.

            Всі пропозиції, які надійдуть під час громадського обговорення, будуть враховані при прийнятті рішення Виноградівської міської ради про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад.

Виноградівська міська рада


Учасники  громадських слухань підтримали створення Виноградівської міської ОТГ

            27 вересня 2017 р. у Виноградові пройшло анонсоване громадське обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад села Букове та міста Виноградів з адміністративним центром у Виноградові.   На важливу зустріч  щодо обговорення наймасштабнішої реформи за роки незалежності в міському будинку культури зібрались понад 100 чоловік – міські та районні депутати, члени громадських організацій та представники трудових колективів установ, закладів і організацій різних форм власності.

            Відкрив зібрання Виноградівський міський голова Степан Бочкай:

            -Як вам відомо, у Виноградові дано старт  добровільному об’єднанню територіальних громад. Дане громадське обговорення має відкритий характер, до нього вже долучились громадські організації міста, трудові, виробничі  та освітянські колективи, депутатський корпус, члени міської територіальної громади. Сьогодні у нас відбувається громадське обговорення, результати якого будуть враховані на  засіданні сесії міської ради, де буде  прийнято рішення про надання згоди на добровільне об’єднання ОТГ та делегування представників до спільної робочої групи. Хочу наголосити, що добровільне об’єднання  територіальних громад передбачає декілька етапів проходження і це буде тривалий процес формування потенційної Виноградівської міської об’єднаної територіальної громади.

Серед присутніх на  громадському обговоренні  були  компетентні фахівці – Лукша Олег Васильович – консультант з правових питань Офісу реформ Закарпатського відділення  Асоціації міст України, який брав участь у розробці всіх законопроектів з питань децентралізаційних процесів в Україні, Ільницький Василь Іванович – регіональний  консультант з комунікацій у Закарпатській області, Рябоконь Павло Андрійович – регіональний консультант з місцевого економічного розвитку у Закарпатській області.

            Олег Лукша у своєму виступі провів аналіз створення об’єднаних територіальних громад в Україні та наочно продемонстрував у презентаційних слайдах  інфографічні дані, детальні етапи процесу створення ОТГ та розрахункові надходження, отримані в результаті об’єднання.

             На Закарпатті поки що мало створено таких громад, але всі вони – якісні та спроможні за показниками. За словами доповідача, у переліку міст Закарпаття Виноградів є динамічним містом та має великі перспективи у даному питанні. До речі, ідею створення об’єднаних територіальних громад реально підтримують біля 20 міжнародних фондів, які на практиці  фінансово допомагають реалізувати різні проекти тільки тим громадам, які стали на курс зміцнення місцевого самоврядування в Україні та утворили ОТГ.

            У ході громадського обговорення активними були і самі присутні. Свої думки  та пропозиції з питання добровільного об’єднання  територіальних громад висловили  Валерій Нечаєв  – інтернет-портал «Севлюш інфо»,  міські депутати Олександр Товт і Михайло Роман,  заступник  голови районної ради ветеранів України Мальвіна Савинець,  директор ЦРБ  Катерина Вашкеба. Дані пропозиції будуть враховані при прийняті рішення Виноградівської міської ради про надання згоди на добровільне об’єднання  територіальних громад.

            Таким чином,  учасники громадського обговорення підтримали ініціативу Буківської сільської ради щодо добровільного об’єднання   територіальних  громад с. Букове і м. Виноградів  з адміністративним центром у м. Виноградів.

            Міський голова Степан Бочкай, підсумовуючи  зустріч, висловив  сподівання, що майбутня  Виноградівська міська ОТГ стане спроможною територіальною громадою і забезпечить значний фінансовий та майновий ресурс – це дасть змогу прискорити реалізацію намічених програм та напрацювань з соціальних питань та розвитку інфраструктури. 

             Отже, результати громадського обговорення  будуть враховані на  засіданні сесії міської ради, яка відбудеться 5 жовтня ц. р., де буде  прийнято рішення про надання згоди на добровільне об’єднання ОТГ та делегування представників до спільної робочої групи.   Це – наступний із декількох етапів проходження створення ОТГ, про які Виноградівська міська рада буде регулярно інформувати.

Виноградівська міська рада

ФОТО громадських слухань


РОЗПОРЯДЖЕННЯ Виноградівського міського  голови про скликання 15-ої сесії міської ради (5.10.2017 р.)


Міські депутати дали згоду на добровільне об’єднання територіальних громад

            5 жовтня 2017 р. відбулась 15-та позачергова сесія Виноградівської міської ради, на якій були присутні  24 депутати із 26 обраних, а також представники телебачення та ЗМІ.  Така увага до позачергової сесії була прикута у зв’язку з розглядом питання про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад села Букове та міста Виноградів з адміністративним центром у Виноградові.

            До депутатів звернувся міський голова Степан Бочкай:

            -Згідно Закону України  «Про добровільне об’єднання територіальних громад»  нами витримуються всі процедурні моменти, були розроблені, опубліковані та роздані інформаційні пам’ятки і допоміжні матеріали  по створенню ОТГ. На зборах у трудових  колективах закладів, установ, підприємств,  організацій нашого міста проведені обговорення та оформлені протоколи з пропозиціями щодо підтримання ініціативи про добровільне об’єднання. 27 вересня ц. р. у Виноградівському міському будинку культури відбулось колективне громадське обговорення, на якому були присутні міські та районні депутати, члени громадських організацій, представники трудових колективів установ, закладів і організацій різних форм власності міста Виноградів, а  також компетентні фахівці з Офісу реформ Закарпатського відділення  Асоціації міст України. Від всіх виступаючих надійшли пропозиції на підтримання ініціативи про добровільне об’єднання. Інших пропозицій не надходило.

            Після виступу міського голови з власними думками та пропозиціями виступили депутати Тетяна Дрошковці та Святослав Гал.

            Затим відбулось голосування по першому питанню порядку денного. Своїм позитивним рішенням міські депутати дали згоду на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представників до спільної робочої групи. 

            Другим питанням порядку денного позачергової сесії було внесення змін до статуту Виноградівського ВУЖКГ, за яке також позитивно проголосували  міські депутати.

Виноградівська міська рада


ВИСТУП Виноградівського міського голови на 15-ій позачерговій сесії Виноградівської міської ради (5.10.2017 р.)


ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ  "Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представників до спільної робочої групи" (15-та сесія Виноградівської міської ради від 5.10.2017 р.)


Виноградівська міська рада повідомляє:

         Громадські слухання по питанню погодження проекту рішення про добровільне об’єднання  територіальних громад м. Виноградів та с. Букове у Виноградівську міську об’єднану територіальну громаду з центром у м. Виноградів будуть проходити 30 листопада 2017 р. о 14-ій год. за к. ч. у міському будинку культури за адресою: м. Виноградів, пл. Миру, 3.

Виноградівська міська рада


Юридичні аспекти децентралізації влади

         Під такою назвою у читальному залі районної бібліотеки 19 жовтня 2017 р. відбувся другий інформаційний захід, присвячений більш детальному роз’ясненню особливостей децентралізації.

         Відбувся він у рамках співпраці Виноградівської ЦРБ з БФ «Центр громадських ініціатив» – цикл просвітницько-інформаційних заходів «Децентралізація. Поінформованість. Бібліотека».

         Учасниками інформаційного марафону стали депутати міської ради, підприємці, члени громадських організацій, журналісти, бібліотекарі.
         Юридичні аспекти децентралізації присутнім окреслив молодий юрист Мілан Чейпеш, котрий у формі презентації доступно та розлого представив низку законів щодо проведення реформи децентралізації. Він акцентував увагу на тому, що прийняті закони вирішать чимало проблемних питань, сприятимуть діяльності  як громад загалом, так і посадових осіб.
         Понад годину тривала жвава дискусія, під час якої обговорювалися різні варіації реформи. Влучно зауважив  директор міського будинку культури, депутат міської ради Святослав Гал: «Через децентралізацію держава дає можливість бідним населеним пунктам до саморозвитку, бо, об’єднавшись,  спроможність ОТГ залежатиме від кожного окремо і водночас від усіх загалом. Тобто, це шанс бути самим собі господарями».


ОТГ: чергова інформаційна акція

          Виноградівська міська рада продовжує брати участь у циклі інформаційно-просвітницьких заходів «Децентралізація. Поінформованість. Бібліотека» у  рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).  Даний проект проводить Виноградівська  центральна районна бібліотека в партнерстві з БФ «Центр громадських ініціатив».

           2 листопада 2017 р.,  у центральній районній бібліотеці відбувся черговий захід, на якому розглядались історії успіху об’єднаних територіальних громад.  У читальній залі зібрались представники міської ради та міські депутати, журналісти, члени громадських організацій, бібліотечні працівники, які обговорили основні аспекти проведення реформи децентралізації влади.

            Затим відбулась скайп-конференція з  головою Перечинської міської ради Погоріляком Іваном Михайловичем на тему функціонування новоствореної  30 квітня ц. р. Перечинської міської громади. Питання у рамках скайп-конференції стосувались життєдіяльності цієї ОТГ, повноважень голови і старостів, кадрових питань, структури та фінансування новостворених відділів, служб та управлінь.

   Виноградівська міська рада

ФОТО засідання 


Засідання спільної робочої групи

          Триває процес формування спроможної Виноградівської міської об’єднаної територіальної громади. Так, 27 листопада 2017 р.  у Виноградівській міській раді відбулось засідання спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання  територіальних громад з центром у м. Виноградів.

            На засіданні спільної робочої групи за участі представників Виноградівської міської ради та Буківської сільської ради у кількості 12 чоловік було обговорено дотримання процедурних моментів створення ОТГ, проаналізовано попередні розрахункові надходження, які будуть отримані в результаті об’єднання, а також розвиток інфраструктури с. Букове на даний час та пропозиції щодо подальшого соціально-економічного розвитку цього населеного пункту в складі ОТГ.

            На  завершення засідання спільної робочої групи  було прийнято проект  договору про співпрацю Виноградівської міської та Буківської сільської рад, що входять до складу Виноградівської об’єднаної територіальної громади. Даний проект буде винесено на громадське обговорення, яке відбудеться 30 листопада ц. р.

Виноградівська міська рада

ФОТО засідання


Проект Договору про співпрацю схвалено громадськістю

 Відбулось чергове  громадське обговорення по питанню погодження проекту Договору про співпрацю Виноградівської міської та Буківської сільської рад, що входять до складу Виноградівської об’єднаної територіальної громади.

         На зустріч 30 листопада 2017 р. зібрались міські депутати, члени громадських організацій, представники трудових колективів установ, закладів і організацій різних форм власності міста.

            Відкрив зібрання Виноградівський міський голова Степан Бочкай, який зупинився на основних моментах Договору про співпрацю, попередніх розрахункових надходженнях, які будуть отримані в результаті об’єднання та на інших питаннях подальшого соціально-економічного розвитку Виноградівської міської ОТГ.

         Присутні на громадському обговоренні висловили свої думки. Пропозиції щодо підтримки та схвалення Договору про співпрацю Виноградівської міської та Буківської сільської рад, що входять до складу Виноградівської об’єднаної територіальної громади, висловили депутати міської ради Михайло Роман та Василь Мисар.

         Підсумував хід  громадського обговорення Виноградівський міський голова Степан Бочкай, який підкреслив, що процес формування спроможної Виноградівської міської об’єднаної територіальної громади  з центром у м. Виноградів передбачає декілька етапів проходження процедурних моментів, є тривалим,  але невідворотним.

Виноградівська міська рада

ФОТО громадського обговорення