Головне меню

%d0%b2%d0%b2%d0%b2ЗАГАЛЬНІ   ВІДОМОСТІ   ПРО   МІСТО

       Історична назва – Севлюш. У 1946 році перейменований на Виноградів.

    Місто Виноградів є адміністративним центром Виноградівського району. Займає площу 50,78 тис. кв. м. Чисельність наявного населення у м. Виноградів  на 1.05.2016 р. становить 25 551 особу.   За національним складом 71,5% – українців, 25,4 % – угорців, 2,1 % – росіян, 0,8 % – роми, 0,2 % – євреїв. Густота населення  складає 554 чол. на 1 кв.км.

   Через місто проходить мережа залізниць і автомагістралей, що сполучають Виноградів з містами Закарпаття та селищами і селами Виноградівського району. Також діє залізнична вузькоколійка Виноградів-Хмільник, автобусне сполучення з містами області та населеними пунктами району, є велика мережа таксі. Місто електрифіковано, газифіковано, має стаціонарний телефонний, мобільний, інтернет-зв’язок, кабельне телебачення, друковані та інтернет-видання.

    Місто особливе з багатьох причин: воно найтепліше завдяки географічному розташуванню, звідси найближче дістатися Європи, адже за 15,4 кілометри – кордон з Угорщиною, за 20,3 км – з Румунією. Близькість до кордону з Угорщиною, Румунією та Словакією сприяє налагодженню тісних контактів з іноземними партнерами. Розвитку набув малий і середній бізнес. Новітні сучасні будівлі вдало гармонують з архітектурою минулих століть.

       Культурно-просвітницьку роботу в місті ведуть міський будинок культури, парк культури і відпочинку ім. Перені, клуб по вул. Першотравневій, 4 бібліотеки, громадські організації і творчі колективи. У місті працюють районний історичний музей, дитяча школа мистецтв ім. Б. Бартока. У місті  є 6 дитсадків (один угорськомовний), 8 шкіл (одна з угорською мовою навчання), гімназія. На базі одного з дитсадків працює реабілітаційний центр для дітей-інвалідів. В місті діє вечірня школа та районний центр позашкільної  роботи з дітьми, районний еколого-натуралістичний центр, оздоровчі студії та гуртки.

     Крім загальноосвітніх шкіл у м. Виноградові працюють: вище професійне училище № 34, державний коледж Мукачівського державного університету, Закарпатський локальний центр дистанційно-заочного навчання Рівненського  національного університету водного господарства. Щороку у Виноградові проводять популярний міжнародний конкурс-фестиваль  сучасної пісні і танцю імені Андрія Гріги «Кришталеві грона», який став візитівкою міста.

       У Виноградові працює районна поліклініка, районна лікарня, фельдшерсько-акушерський пункт по вул. Першотравневій, велика мережа аптек та приватних клінік. Функціонують багатопрофільний санаторій-профілакторій “Теплиця”,  санаторій “Орлине гніздо”, відпочинково-рекреаційна зона “Чорна гора”, велика кількість ресторанів та готелей, геріатричний будинок-інтернат для престарілих та дитбудинок-інтернат для дітей з вадами розумового розвитку.

       У місті діють 2 стадіони, тенісний корт, спортивні зали, ДЮСШ,фітнес-центр преміум-класу – центр здоров’я та краси “Олімп”,  фітнес-центр “ДАРТ”, 2 спортивні майданчики зі штучним покриттям (один – багатофункціональний), кінний центр “Селід”.

Виноградівська міська рада